Diagnostyka przepływów naczyniowych – USG Doppler 

Jest szczególnym rodzajem USG. Rejestrując przepływ krwi, wykrywa różne zmiany w naczyniach krwionośnych.

USG Doppler – jest to badanie, które pozwala wykryć zakrzepicę w układzie żylnym kończyn dolnych i górnych, ocenić wydolność żył głębokich i powierzchniowych oraz określić przyczynę i stopień zaawansowania choroby żylnej.
W układzie tętniczym można wykryć poszerzenie i monitorować powiększenie się tętniaka aorty brzusznej. W tętnicach kończyn dolnych możliwa jest ocena stopnia zwężenia miażdżycowego naczyń oraz można określić etap zaawansowania choroby niedokrwiennej
Nasz najnowszej klasy aparat jest w stanie z bardzo dużą dokładnością zlokalizować skrzepy, tętniaki, blaszki miażdżycowe, przewężenia żył oraz tętnic, sprawdzić, czy zastawki żylne w Twoim organizmie pracują prawidłowo.

Jak wygląda badanie
Nie musisz się do niego specjalnie przygotowywać (tylko w przypadku badania tętnic nerkowych należy zgłosić się na czczo). Specjalista pokrywa skórę  specjalnym żelem i przesuwa po ciele głowicą ultrasonografu. Wynik (co jest bardzo ważne) otrzymujesz natychmiast. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Może się mu poddać każdy (nawet dzieci). Wykonywane jest zwykle przez radiologa, chirurga naczyniowego lub kardiologa.

Kiedy jest potrzebne
Wykonuje się je przede wszystkim w przypadku podejrzenia chorób naczyń krwionośnych, które mogą  być przyczyną wielu dolegliwości, począwszy od obrzęków nóg, zawrotów głowy, po bóle w klatce piersiowej.

Leczenie chorób naczyń – W naszej Klinice zapewniamy państwu specjalistyczne konsultacje, diagnostykę oraz pełne  leczenie łacznie z leczeniem laserowym żylaków kończyn i odbytu.
Konsultacje z zakresu chorób naczyń obejmują:  schorzenia  żył kończyn dolnych,  miażdżycę zarostowa tętnic, zwężenia i niedrożność tętnic szyjnych, przetoki tętniczo-żylne, kwalifikacje do leczenia i zabiegów, żylaki odbytu.Umożliwiamy zarówno leczenie operacyjne żylaków jak również leczenie małoinwazyjne żylaków poprzez skleroterapię i laserowe ich usuwanie.

Najczęściej bada się:

  • tętnice kończyn dolnych (zaburzenia ukrwienia, np. w cukrzycy czy miażdżycy
  • żyły kończyn dolnych (żylaki, zakrzepowe zapalenie żył)
  • tętnice kręgowe (zawroty głowy, utraty przytomności)
  • tętnice wieńcowe (objawy choroby wieńcowej)
  • aortę w odcinku brzusznym (podejrzenie rozwarstwienia jej ściany, tętniaków)
  • tętnice nerkowe (nadciśnienie tętnicze oporne na leczenie).