GINEKOLOGIA

W naszej klinice oferujemy Pacjentkom pełny zakres diagnostyczny i operacyjny, m.in.:

 • zabieg leczenia nietrzymania moczu (uroginekologii oraz chirurgicznej rekonstrukcji mięśni miednicy mniejszej)
 • zabiegi diagnostyczne i operacyjne zabiegów laparoskopowych
 • pełny zakres małych diagnostycznych i leczniczych zabiegów ginekologicznych

 

Uroginekologia

Zajmujemy się leczeniem wszystkich form nietrzymania moczu, a także obniżenia narządów miednicy mniejszej i związanych z tym dolegliwości. Zgodnie ze światowymi standardami leczenie odbywa się interdyscyplinarnie, ponieważ często są to problemy kompleksowe.

 

Pomagamy cierpiącym na:

 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu. To niekontrolowana utrata moczu w czasie kichania, kaszlu lub wysiłku fizycznego związanego z napinaniem mięśni brzucha.
 • Parcia naglące. To powtarzające się skurcze pęcherza moczowego, które powodują, że Pacjentki niekiedy nawet kilkakrotnie w ciągu godziny zmuszone są do odwiedzania toalety.
 • Mieszana forma nietrzymania moczu. Występuje w czasie kaszlu, kichania lub wysiłku fizycznego, gdy jednocześnie pojawiają się też parcia naglące.
 • Nietrzymanie moczu z powodu przepełnienia pęcherza. Jeżeli przeszkody anatomiczne, utrudniają prawidłowe oddawanie moczu.
 • Nietrzymanie moczu z powodów neurologicznych. Gdy zaburzona jest wymiana sygnałów nerwowych między pęcherzem moczowym a ośrodkami w mózgu, np. u chorych z długoletnią niewyrównaną cukrzycą, stwardnienie rozsiane, uszkodzenia rdzenia kręgowego, cierpiących na depresję.
 • Nietrzymanie moczu spowodowane obniżeniem się narządów miednicy mniejszej. U kobiet, które rodziły duże dzieci lub rodziły wielokrotnie siłami natury, które pracują ciężko fizycznie mają dużą  nadwagę, a także w okresie pomenopauzalnym. Choroba ma najczęściej charakter postępujący i bez leczenia stopniowo nasila się.

 

Im wcześniej zgłosimy się do specjalisty, tym większa szansa na całkowite wyleczenie.

Nasi lekarze wykonują zabiegi z zakresu:

 1. Nietrzymanie moczu( tez nfz
 2. Laparoskopia( tez nfz
 3. Ginekologia Plastyczna
 4. Labioplastyka (plastyka, inaczej zmianie kształtu warg sromowych większych i mniejszych)
 5. Waginoplastyka (plastyka pochwy i krocza)
 6. Hymenotomia (usunięcie błony dziewiczej)
 7. Hymenoplastyka (rekonstrukcja, inaczej odtworzenie błony dziewiczej)

 

Usunięcie nadzerki chemicznie i za pomocą kro chirurgi

Labioplastyka (plastyka, inaczej zmianie kształtu warg sromowych większych i mniejszych)

Labioplastyka polega na plastyce (zmianie kształtu) warg sromowych większych i mniejszych. Zabieg ten kierowany jest do kobiet, które mają za duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe. Przerost lub asymetria warg sromowych często utrudnia zycie , powodując dyskomfort u pacjentki,przy uprawianu sportów-np. jazda na rowerze, noszenie obcisłej bielizy czy zaburzenia w doznaniach seksualnych.

Wyróżniamy 2 rodzaje zabiegów:

 1. Labioplastyka warg sromowych mniejszych. Zabieg likwiduje przerost i asymetrię warg sromowych mniejszych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
 2. Labioplastyka warg sromowych większych z powodu zaniku (atrofii). Przyczyną atrofii może być utrata masy ciała lub pojawiająca się z wiekiem utrata elastyczności włókien kolagenowych w skórze. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjentki w znieczuleniu przewodowym bądź ogólnym.Podczas zabiegu wypełnia się wargi sromowe tłuszczem pacjentki, pobranym z okolicy pępkowej lub pochodnymi kwasu hialuronowego.

Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę połączoną z waginoplastyką.

 

Waginoplastyka (plastyka pochwy i krocza)

Waginoplastyka (plastyka pochwy i krocza) jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji w ginekologii plastycznej. Zabieg ten przeprowadzany jest najczęściej u kobiet, które w wyniku ciężkich porodów doznały pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza (dotyczy to ponad 90% kobiet rodzących siłami natury) oraz u pacjentek narażonych na inne czynniki, w wyniku których doznały rozciągnięcia oraz obniżenia pochwy. Zabieg waginoplastyki poprawia funkcjonalność narządu płciowego i poprawia jakości życia seksualnego.

Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym. W obszarze wejścia do pochwy, na jej tylnej ścianie, wykonuje się nacięcie usuwając zbędną tkankę a następnie zaszywa się ranę aby wejście do pochwy uzyskało kształt zgodny z oczekiwaniami pacjentki. Operacja dotyczy zarówno śluzówki, jak i mięśniówki pochwy oraz plastyki krocza. W wyniku przeprowadzonej operacji uzyskuje się zwężenie pochwy, co zmniejsza ryzyko infekcji narządu rodnego i znacząco poprawia jakość współżycia.

 

Hymenotomia (usunięcie błony dziewiczej)

Hymenotomia to zabieg polegający na usunięciu błony dziewiczej. Wykonywany jest z przyczyn medycznych – gdy błona dziewicza jest bardzo twarda od urodzenia, utrudniająca inicjację seksualną i niepodatna na przerwanie lub na życzenie pacjentki. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 10-20 minut .

 

Hymenoplastyka (rekonstrukcja, inaczej odtworzenie błony dziewiczej)

Hymenoplastyka to rekonstrukcja (odtworzenie) błony dziewiczej. Choć jest to zabieg wykonywany głównie ze względów religijnych i społeczno-kulturowych, zdarzają się okoliczności, w których odzyskanie utraconego dziewictwa ma na celu sprawienie radości partnerowi. Często pacjentki poddają się hymenoplastyce z przyczyn medyczno-psychologicznych.

Zabieg jest wykonany w znieczuleniu miejscowym, trwa ok 20-30 minut , polega na odnalezieniu ,nacięciu i zeszyciu niciami wchłanialnymi strzępków błony dziewiczej.

 

Clitoroplastyka (uwidocznienie i uwypuklenie ukrytej pod fałdami napletka części łechtaczki)

Clitoroplastyka to uwidocznienie i uwypuklenie ukrytej pod fałdami napletka części łechtaczki. Jej celem jest poprawienie jakości doznań seksualnych pacjentki. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka odzyskuje całkowitą sprawność seksualną po ok. 2 tygodniach od zabiegu.